Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora VMBZ

 • záruka 5 rokov
 • viacstupňový separátor – vysoká účinnosť separácie
 • automatické čistenie aj bez prerušenia toku materiálu
 • separátor osadený feritovými alebo neodýmovými magnetmi, alebo ich kombináciami
 • možnosť výmeny krycieho plášťa
 • vyhotovenie kompletne z nehrdzavejúcej ocele
 • výroba separátora na mieru
 • vhodný aj pre abrazívne materiály vysoko kontaminované časticami Fe
 • zachytenie železných kontaminantov od 0,5 mm
 • testovanie materiálu

Viacstupňové magnetické bubny VMBZ

Dvojbubnový magnetický separátor DMBZ

Viacbubnový magnetický separátor / Dvoj- a trojbubnový magnetický separátor / Viacstupňový magnetický bubon / Dvoj- a trojposchodový magnetický bubon

Viacbubnový magnetický separátor je zariadenie na automatické a trvalé odstránenie magnetických nečistôt zo sypkých zmesí. Magnetický systém zložený z viacerých bubnov zjednodušuje a urýchľuje zachytávanie nežiaducich feromagnetických nečistôt, zabezpečuje automatickú separáciu týchto nečistôt bez prerušenia výrobného toku a zaručuje maximálnu úroveň účinnosti. Magnetický bubon zároveň chráni následne použité zariadenia (drviče, mlyny atď.), ktoré spracúvajú vyčistený materiál, pred poškodením. Srdcom magnetického bubna je zostava magnetických jadier v tvare polmesiaca, okolo ktorej sa otáča vonkajšia časť bubna (z nehrdzavejúcej ocele) s lištovými unášačmi. Kovové magnetické prímesi sa zachytávajú na povrchu bubna a odpadávajú až za osou horného bubna do zbernej nádoby, vyčistený materiál sa presýpa na nižšie umiestnený bubon, kde sa separačný proces opakuje rovnakým spôsobom.

Záruka 5 let / 5 year warrantySOLLAU záruka 5 rokov

Za kvalitou našich magnetických separátorov si stojíme, preto na ne poskytujeme záruku 3 roky! Na naše magnetické separátory sa môžete spoľahnúť! V oblasti magnetickej separácie sme špecialisti.

Inštalácia magnetického bubna

Viacstupňový magnetický bubon možno umiestniť pod pásový dopravník alebo násypku (magnetický bubon na rozdiel od magnetického valca nie je súčasťou pásového dopravníka). Spodnú časť skriňovej konštrukcie magnetického bubna tvoria dve výsypky. Nekovový materiál padá do prvej výsypky, zatiaľ čo kovové nečistoty sa prenášajú po povrchu bubna k osi bubna, kde sa demagnetizujú a separujú do druhej násypky.

Možnosť výmeny krycieho plášťa

Krycí plášť magnetického bubnuPri separácii abrazívnych materiálov môže dochádzať k poškodeniu krycieho plášťa bubna, preto sme jeho konštrukciu upravili tak, aby ste si mohli tento krycí plášť svojpomocne vymeniť.

Tým sa výrazne predĺži životnosť bubna aj celého zariadenia.

Naše magnetické bubny generujú hlboké a silné magnetické pole, takže majú vysokú účinnosť separácie, aj keď je bubon vybavený týmito dodatočnými krycími segmentmi.

Výmena krycího pláště magnetického bubnuMagnetický bubon je skonštruovaný tak, že táto výmena sa vykonáva cez kontrolný otvor v skrini bubna, takže odpadá nutnosť demontovať celý bubon.

Stačí postupne meniť jednotlivé krycie segmenty – je to naozaj jednoduché!

Ak požadujete bubon s možnosťou výmeny krycieho plášťa, potrebujeme to vedieť vopred, aby sme tomu prispôsobili konštrukciu bubna.

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

VMBZ

 • osadenie dvoma alebo tromi magnetickými bubnami
 • nastaviteľná strieška na reguláciu vstupu materiálu
 • stieracie lišty bránia, aby jemný alebo lepkavý materiál zostával na povrchu bubna
 • rýchla a jednoduchá zmena pozície magnetického jadra
 • sofistikovaná konštrukcia s viacerými kontrolnými a servisnými otvormi

Viacbubnový magnetický separátor je zariadenie na automatické a trvalé odstránenie magnetických nečistôt zo sypkých zmesí. Magnetický systém zložený z viacerých bubnov zjednodušuje a urýchľuje zachytenie nežiaducich feromagnetických kontaminantov, zaisťuje automatickú separáciu týchto prímesí bez nutnosti prerušiť výrobný tok a zabezpečuje maximálnu úroveň účinnosti.

VýrobokRozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
TMBZ 254 F 500 520 x 550 zobraziť PDF
TMBZ 254 F 1000 1020 x 550 zobraziť PDFV ktorých odvetviach sa používajú viacstupňové magnetické bubny

Súvisiace výrobky