Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MSR-MC

 • neodýmové magnety s indukciou až 13 500 G
 • zachytenie Fe častíc od 1 mikrónu
 • zvýšená odolnosť voči abrázii
 • bezpečnostný senzor SICK
 • odolné vyhotovenie z nehrdzavejúcej ocele
 • konštrukcia rúrka v rúrke
 • všetky modelové rady s jedným alebo dvoma magnetickými prstencami

Rotačné magnetické separátory s výsuvnými roštami MSR-MC

Magnetický rotačný separátor s výsuvnými roštami MSR-MC

Magnetický rotačný separátor so systémom rýchleho čistenia umožňuje ľahké, vysoko účinné a rýchle oddelenie aj tých najjemnejších magnetických kovových nečistôt (s veľkosťou od 30 µm) zo sypkých a ťažšie priestupných materiálov (ktoré by mohli zablokovať či poškodiť bežný magnetický separátor s pevnými roštami) a chráni tak pred poškodením stroje a zariadenia spracúvajúce už vyčistený materiál.

Konštrukcia a výhody rotačného separátora

Základnými prvkami tohto separátora sú magnetické trubice hermeticky uzavreté v opláštení z nehrdzavejúcej ocele a vložené do rotujúceho ochranného roštu z nehrdzavejúcej ocele. Tento systém „rúrka v trubke“ má viacero nesporných výhod:

 • výrazne predlžuje životnosť drahých magnetických jadier (nemôže sa k nim dostať voda, pri čistení nedochádza k ich mechanickému opotrebovaniu atď.)
 • eliminuje sa riziko odlúpnutia kúska magnetu alebo jeho poniklovania (a s tým spojené nežiaduce preniknutie do čisteného materiálu)
 • zvyšuje sa odolnosť celého roštového systému voči abrázii
 • veľmi silné magnetické pole generované neodýmovými magnetmi vnútri trubíc roštov zachytáva feromagnetické častice (vrátane nečistôt zo zmagnetizovanej nehrdzavejúcej ocele) na povrchu magnetických trubíc
 • vďaka tomu, že sústava magnetických trubíc nie je statická, ale hriadeľ sa otáča pomocou elektromotora, je takto vytvorené magnetické sito nielen vo veľmi intenzívnom kontakte s prúdiacim materiálom, ale magnetické trubice sú, na rozdiel od bežných fixných magnetických roštov, tiež rovnomerne po celom obvode vystavené abrazívnemu pôsobeniu padajúceho materiálu (čo vedie k zníženiu rizika prebrúsenia ochranných  trubíc z nehrdzavejúcej ocele a predĺženiu ich životnosti)
 • ďalšou nespornou výhodou tohto separátora je skutočnosť, že čistený materiál prepadáva cez permanentne sa otáčajúcu sústavu magnetických trubíc (pričom rýchlosť rotácie možno nastaviť tak, aby optimálne vyhovovala priestupnosti čisteného materiálu), čím sa eliminuje riziko upchatia separátora.
 • rotačný separátor je možné veľmi jednoducho a rýchlo vyčistiť, pretože po vytiahnutí magnetických jadier z trubíc z nehrdzavejúcej ocele zachytené nečistoty z povrchu roštu samovoľne odpadnú (netreba ich prácne ručne odstraňovať).

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Tento magnetický separátor môžeme vyrobiť s maximálnou indukciou 13 500 G na jadre a 10 500 G na plášti magnetickej trubice. Tolerancia je +/- 10 %.

Na aké potrubie sa separátor pripojí?

Aby bola aplikácia jednoduchá a rýchla, skriňa separátora je zakončená prírubami (štandardnými, prírubami typu Jacob či prírubami podľa požiadavky zákazníka), MSR-MC bežne vyrábame (v závislosti od modelu) v pripojovacích priemeroch od 150 do 350 mm, s konštrukčnou výškou medzi 220 až 400 mm a kapacitou od 6 do 48 m³/h (pričom rozmerovo aj tvarovo sa dokážeme prispôsobiť potrebám zákazníka).

Dvojnásobne účinná separácia

Na aplikáciu s vysokými požiadavkami na výslednú čistotu spracovávaného materiálu (napr. vo farmaceutickom a potravinárskom priemysle) ponúkame rotačné separátory vybavené zdvojeným magnetickým roštom – na hriadeli je umiestnený vnútorný aj vonkajší magnetický prstenec a materiál prechádza de facto štvornásobnou separáciou (v porovnaní so statickým jednoradovým roštovým separátorom).

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

MSR-MC

Magnetický rotačný separátor MSR-MC

 • magnetický rošt je umiestnený na pojazdoch (pri čistení ho netreba vyberať z tela separátora)
 • jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie čistenie
 • husté magnetické sito (až 12 magnetických trubíc)
 • 13 500 G na jadre a až 10 500 G na plášti

Unikátnosť technického riešenia tohto štandardného rotačného separátora spočíva v systéme pojazdov magnetických roštov. Magnetické rošty sú umiestnené na pojazdoch, čo veľmi uľahčuje čistenie separátora aj napriek značnej hmotnosti magnetických jadier.

Celý magnetický rošt je integrálnou súčasťou magnetického separátora a manipulácia s roštom aj s magnetickými tyčami je veľmi komfortná.

Separátor sa čistí dvojpolohovo – najprv sa rošt na pojazdoch vysunie do prvej polohy, potom sa magnetické jadrá oddialia do ďalšej polohy, čo vedie k automatickému opadávaniu feromagnetických častíc z povrchu vonkajších krycích trubíc z nehrdzavejúcej ocele. Pod magnetický rošt možno umiestniť nádobku (dodávanú so separátorom), do ktorej sa pri čistení separátora odseparovaný feromagnetický materiál komfortne zachytáva.

Separátor môžeme na želanie vybaviť klapkou na manuálne prerušenie toku materiálu do separátora, bezpečnostným zámkom (mechanickým alebo elektromagnetickým) atď.

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSR-MC 150 N 6 150 x 150 zobraziť PDF
MSR-MC 200 N 9 200 x 200 zobraziť PDF
MSR-MC 250 N 15 250 x 250 zobraziť PDF
MSR-MC 300/8 N 24 300 x 300 zobraziť PDF
MSR-MC 300/12 N
Verzia s jedným vnútorným a jedným vonkajším magnetickým prstencom.
18 300 x 300 zobraziť PDF

MSR-MC EKO

Magnetický rotačný separátor MSR-MC EKO

 • ekonomický variant (atraktívny pomer cena/výkon)
 • husté magnetické sito (až 14 magnetických trubíc)
 • 13 500 G na jadre a až 10 500 G na plášti

Magnetický rotačný separátor MSR-MC EKO je ekonomická verzia štandardného rotačného separátora MSR-MC. Napriek tomu, že ide o úsporný variant, má systém jednoduchého čistenia typu „rúrka v rúrke“. Podobne ako štandardná verzia MSR-MC je vybavený silnými neodýmovými magnetmi.

Cieľom vývoja MSR-MC EKO bolo ponúknuť rotačný separátor aj klientom, ktorí by si štandardnú verziu nemohli dovoliť, či už z finančných dôvodov alebo preto, že by na ich účely bola zbytočne sofistikovaná. Magnetické rošty nie sú na pojazdoch, preto je manipulácia s magnetickými jadrami – najmä pri väčších konštrukciách separátorov – o niečo zložitejšia. Separátor nemá integrovanú nádobku na zachytávanie častíc Fe, pretože čistenie roštu je bezpojazdové a prebieha mimo magnetického separátora.

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Velikost vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSR-MC EKO 200 N 9 200 x 200 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 250 N 15 250 x 250 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 300/8 N 24 300 x 300 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 300/12 N
Verzia s jedným vnútorným a jedným vonkajším magnetickým prstencom.
18 300 x 300 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 350/10 N 30 350 x 350 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 350/14
Verzia s jedným vnútorným a jedným vonkajším magnetickým prstencom.
26 350 x 350 zobraziť PDF

MSR-MC EKO (dvojrotorové vyhotovenie)

Magnetický rotačný separátor MSR-MC EKO (rozšírená verzia)

 • ekonomický variant (atraktívny pomer cena/výkon)
 • vysoká spracovateľská kapacita (až 48 m3/h)
 • husté magnetické sito (až 24 magnetických trubíc)
 • 13 500 G na jadre a až 10 500 G na plášti

Magnetický rotačný separátor MSR-MC EKO ponúkame aj v špeciálnom rozšírenom variante pre potrubné systémy s väčšou šírkou. Magnetický separátor má dva rotory vedľa seba, ktoré dokážu magneticky pokryť vstupný otvor široký až 600 mm.

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Veľkosť vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSR-MC EKO 400x200 N 18 400 x 200 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 500x250 N 30 500 x 250 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 600x300/16 N 48 600 x 300 zobraziť PDF
MSR-MC EKO 600x300/24 N
Verze s jedním vnitřním a jedním vnějším magnetickým prstencem.
36 600 x 300 zobraziť PDF


V akých priemyselných odvetviach sa uplatní rotačný magnetický separátor?

Magnetické rotačné separátory sa používajú najmä v oblasti recyklácie a spracovania odpadov, v potravinárskom, farmaceutickom, drevárskom a plastikárskom priemysle a pri ťažbe a spracovaní nerastov.