Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MSK-AC

 • automatické čistenie aj bez prerušenia toku materiálu
 • vhodné aj pre abrazívne a slabo priepustné materiály
 • výroba separátorov na mieru
 • vysoká prevádzková kapacita
 • na zákazku možno vyrobiť aj neodýmovú verziu
 • viacstupňová separácia
 • testovanie materiálu

Kaskádové magnetické separátory MSK-AC

Kaskádový magnet MSK-AC je určený pre vysokokapacitné prepravné systémy (najmä potrubné na gravitačnej báze), ktoré vyžadujú zabezpečenie nepretržitého a plne automatického čistiaceho procesu.

Ako sa kaskádový separátor používa?

Zachytené kovové nečistoty možno ľahko odstrániť vďaka systému pneumaticky ovládaných extrakčných dosiek. Sypký materiál je kaskádovým tvarom zariadenia navedený do priameho kontaktu s hornou magnetickou doskou, ktorá zachytí časť Fe nečistôt a zároveň materiál odrazí na nasledujúcu dosku, materiál sa vďaka odrazu spomalí a prevráti, čím sa opäť zvýši účinnosť magnetickej separácie. Okrem toho kaskádový princíp využíva aj fyzikálne vlastnosti feromagnetických materiálov, ktoré majú vyššiu špecifickú hmotnosť než čistené materiály, a preto majú tendenciu samovoľne padať smerom k magnetickej doske.

Ako sa čistí kaskádový magnetický separátor?

Automatické čistenie magnetického separátora zabezpečujú pneumatické prvky a plne programovateľná samostatná riadiaca jednotka (po otvorení a vyklopení magnetickej dosky sa magnetické jadrá oddialia od krycej dosky z nehrdzavejúcej ocele a feromagnetické častice na nej zachytené samovoľne odpadnú).

Ovládací panel v kompaktnom dizajne s ľahko ovládateľným dotykovým displejom zabezpečuje rýchle individuálne nastavenie magnetického separátora pre danú aplikáciu.  Automatické čistenie magnetického separátora umožňuje inštaláciu v plne automatizovaných prevádzkach, a tým zabezpečuje ich vysokú hospodárnosť; intervaly čistenia možno individuálne elektronicky nastaviť podľa stupňa znečistenia čisteného produktu.

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

MSK-AC

 • pneumatické valce FESTO
 • riadiaci systém SIEMENS
 • veľká záchytná magnetická plocha
 • separácia drobných aj väčších železných kontaminantov

Kaskádový magnetický separátor MSK-AC je určený pre vysokokapacitné prepravné systémy, ktoré vyžadujú nepretržitý a plne automatický proces čistenia.

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSK-AC 165 F 45 140 x 140 zobrazit PDF
MSK-AC 250 F 85 200 x 200 zobraziť PDF
MSK-AC 390 F 130 260 x 260 zobraziť PDF
MSK-AC 550 F 195 340 x 340 zobraziť PDF
MSK-AC 800 F 250 430 x 430 zobraziť PDFV akých priemyselných odvetviach sa uplatní kaskádový magnetický separátor?

Dvojitý paralelný kaskádový magnet MSK-AC je vybavený niekoľkými veľkými magnetickými doskami a umožňuje automatické čistenie bez prerušenia toku materiálu v mnohých odvetviach (napr. pri spracovaní kŕmnych a potravinárskych zmesí, v plastikárskom a chemickom priemysle atď.).