Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MSS-AC

 • automatické čistenie aj bez prerušenia toku materiálu
 • neodýmové magnety s indukciou až 18 700 G
 • výroba separátora na mieru
 • zachytenie častíc Fe od 1 mikrónu
 • testovanie materiálu

Samočistiace roštové magnetické separátory MSS-AC

Magnetický skriňový separátor s automatickým čistením je určený na separáciu jemných feromagnetických častíc z voľne padajúceho materiálu. Stroje a zariadenia, ktoré následne vyčistený materiál spracovávajú, chráni pred poškodením.

Prínosy použitia separátora

5 years warranty
 • materiál zbavený feromagnetických prímesí
 • permanentná ochrana technologického zariadenia
 • plynulá výrobná prevádzka
 • pri vybraných verziách netreba počas čistenia prerušiť tok materiálu.
 • úspora nákladov na obsluhu a zníženie rizika chýb

Tento magnetický separátor môžeme vyrobiť s maximálnou indukciou 13 500 G na jadre a 10 500 G na plášti magnetickej trubice. Tolerancia je +/- 10 %.

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Konštrukcia a hlavné výhody roštových separátorov s automatickým čistením

Základ automatického magnetického roštového separátora tvorí sústava niekoľkých nad sebou umiestnených magnetických roštov z nehrdzavejúcej ocele so striedavo nepárnym a párnym počtom trubíc. Takto vytvorené magnetické sito je vo veľmi intenzívnom kontakte s prúdiacim materiálom a dokáže zachytiť aj tie najmenšie kovové nečistoty a zaistiť veľmi vysokú úroveň separácie. Kompaktná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele DIN 1.4301 zaisťuje jednoduchú a priestorovo nenáročnú integráciu do existujúcich výrobných liniek azároveň zaručuje vysokú odolnosť a dlhú životnosť celého systému.

Kľúčovými prvkami tohto separátora sú magnetické trubice hermeticky uzavreté v plášti z nehrdzavejúcej ocele a vložené do ďalšieho ochranného roštu z nehrdzavejúcej ocele. Systém "rúrka v rúrke" má viacero nesporných výhod:

 • niektorí konkurenční výrobcovia sa v rámci nie úplne férového konkurenčného boja často chvália vysokou indukciou na povrchu krycích trubíc z nehrdzavejúcej ocele[JP1]  (až 12200 G), pričom „zabúdajú“ spomenúť, že v separátoroch používajú len JEDNU kryciu trubicu, takže v prípade jej poškodenia sa zákazník vystavuje riziku kontaminácie čisteného produktu nebezpečnými úlomkami magnetov. Magnetické systémy, ktoré používame my, sú extrémne silné a na vnútornej krycej trubici (ktorá hermeticky uzatvára magnetické jadrá) v skutočnosti dosahujeme magnetickú indukciu  až 13 500 G! (čo je výrazne vyššia hodnota, než akú dosahujú naši konkurenti na povrchu krycích trubíc). Vnútornú trubicu našich roštových separátorov však zámerne zakrývame ešte jednou (vonkajšou) krycou trubicou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá  v mieste kontaktu s čisteným materiálom znižuje výslednú indukciu na hodnotu približne 10 500 G (stále veľmi vysokú), ale poskytuje zákazníkovi záruku absolútnej bezpečnosti (čo je pre nás kľúčové, pretože v prípade poškodenia vonkajšej krycej trubice vnútorná krycia trubica zabraňuje preniknutiu úlomkov magnetických jadier do čisteného produktu).
 • dvojitý plášť výrazne predlžuje životnosť drahých magnetických jadier (nedostane sa k nim voda, nedochádza k mechanickému opotrebovaniu počas čistenia atď.)
 • zvyšuje sa odolnosť celého roštového systému voči abrázii

Ako sa roštový automatický separátor čistí?

Intervaly čistenia krycích trubíc z nehrdzavejúcej ocele sa nastavujú individuálne podľa stupňa znečistenia výrobku.  Aby bola separácia magnetických častíc čo najefektívnejšia, automatický magnetický roštový separátor je vybavený silnými neodýmovými magnetmi NdFeB. 

Automatické čistenie magnetického separátora zabezpečujú pneumatické prvky a plne programovateľná nezávislá riadiaca jednotka. Kompaktný ovládací panel a ľahko ovládateľný dotykový displej zabezpečujú rýchle individuálne...

Tento separátor dokáže spracovať materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokom frakčnom spektre (separuje veľmi jemné feromagnetické častice, ale aj dlhšie drôtiky a pod., ktoré by mohli iné roštové separátory zablokovať). Vzhľadom na predpokladané použitie v náročných priemyselných podmienkach sú plášť magnetických tyčí  aj ochranný kryt celého separátora výrazne robustnejšie ako pri iných roštových automatoch. Stav magnetických tyčí možno priebežne kontrolovať revíznym otvorom.

K akému potrubiu možno separátor pripojiť?

Na zabezpečenie rýchlej a jednoduchej aplikácie je skriňa separátora ukončená prírubami – štandardnými hranatými alebo typu Jacob, alebo pripojením podľa individuálnej požiadavky. Bežne vyrábame skrine s pripojovacími rozmermi od 180 x 180 do 630 x 630 mm, ale veľkosť a tvar prípojky dokážeme prispôsobiť.

Pri všetkých typov separátorov sa proces separácie môže monitorovať pomocou kontrolného okienka v hornej časti separátora. Vzhľadom na vysoké požiadavky v potravinárskom a farmaceutickom priemysle sa niektoré časti separátora, ktoré prichádzajú do kontaktu s čisteným materiálom, môžu dodávať v leštenom vyhotovení.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

Roštový magnetický separátor s automatickým čistením vyrábame v troch verziách: jednostranná s kontinuálnym čistením (MSSJ-AC TARANTULA), jednostranná na prerušovanú prevádzku v sťažených podmienkach (MSSJ-AC HD SCORPION) a obojstranná s kontinuálnym čistením (MSSO-AC BLACK WIDOW).

MSSJ-AC
TARANTULA

Roštový magnetický separátor automatický MSSJ-AC TARANTULA

 • automatické čistenie bez prerušenia toku materiálu
 • štvorstupňová separácia
 • extrémne veľká záchytná magnetická plocha
 • malé rozmery
 • revízny otvor
 • veľmi atraktívny pomer cena/výkon
 • nízke náklady na opravu a servis
 • magnetická indukcia až 13 500 G
 • ATEX (zóna 22 mimo zariadenia a zóna 21 vnútri zariadenia)
 • päťročná záruka na magnetické jadro

Separátor na nepretržitú prevádzku MSSJ-AC TARANTULA (otvor na vstup materiálu sa nachádza na okraji separátora)

Pri prepade cez trubicové rošty sa magnetické kovové nečistoty vďaka silným permanentným magnetom zachytia na povrchu krycích trubíc z nehrdzavejúcej ocele. Vo vopred nastavených intervaloch sa potom oba horné magnetické rošty pomocou pneumatického pohonu a vodiacich valčekov[JP1]  presunú nad výsypku odpadu a potom sa magnetické jadrá vytiahnu z roštov z nehrdzavejúcej ocele až do krajnej polohy (t. j. nad odsávanie prachu, ak má magnetický separátor túto možnosť). Po vysunutí magnetických jadier zachytené kovové častice samovoľne odpadnú z povrchu trubíc do výsypky odpadu. Ak má separátor odsávacie zariadenie (voliteľné príslušenstvo), v tejto polohe sa z vysunutých magnetických jadier pomocou odsávania odstránia aj tie najjemnejšie prachové častice čistenej hmoty. Čistý materiál (už bez feromagnetických nečistôt) po prechode magnetickými roštami samovoľne padá do výstupu čistého materiálu a odvádza sa na ďalšie spracovanie.

Po ukončení čistiaceho procesu sa magnetické jadrá zasunú späť do krycích trubíc a vo vopred nastavených intervaloch sa čistiaci proces bez prestávky opakuje (striedavo sa čistia buď obe horné, alebo obe dolné úrovne separátora). Automatické čistenie v kombinácii s menšími rozmermi separátora predurčujú toto zariadenie napr. na použitie vo výrobných linkách, kde nie je dostatok miesta na manuálne čistenie štandardného magnetického roštového separátora s ručným čistením MSS-MC alebo priestor na inštaláciu separátora s automatickým kontinuálnym čistením MSSO-AC Black Widow.

Magnetické sito (tvorené štyrmi roštami) zabezpečuje vysokú účinnosť separácie a súčasne predlžuje čistiace intervaly (veľká záchytná plocha udrží vysoké množstvo feromagnetických častíc). Aj keď separátor obsahuje štyri magnetické rošty, sofistikovaným konštrukčným riešením sa podarilo dosiahnuť mimoriadne nízku inštalačnú výšku. Stav separátora je možné priebežne kontrolovať revíznym otvorom.

Špecifické výhody

 • kontinuálne čistenie (= v priebehu čistenia netreba prerušiť tok materiálu)
 • vysoká hustota sita (4 úrovne magnetických trubíc = účinnejšia separácia)
 • extrémne veľká celková záchytná magnetická plocha
 • zredukovaná dĺžka separátora (= nižšie stavebné[JP2]  rozmery)
 • možnosť výmeny jednotlivých magnetických tyčí (= nižšie náklady na opravu a servis)
 • revízny otvor na kontrolu stavu magnetických tyčí
 • atraktívny pomer parametrov "cena/výkon"

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSSJ-AC 200 TARANTULA 10 200 x 200 zobraziť PDF
MSSJ-AC 300 TARANTULA 30 300 x 300 zobraziť PDF
MSSJ-AC 400 TARANTULA 50 400 x 400 zobraziť PDF
MSSJ-AC 500 TARANTULA 70 500 x 500 zobraziť PDF
MSSJ-AC 600 TARANTULA 90 600 x 600 zobraziť PDF

MSSJ-AC HD
SCORPION

Roštový magnetický separátor automatický MSSJ-AC HD SCORPION

 • automatické čistenie s nutnosťou prerušiť tok materiálu
 • separácia aj neobvykle veľkých frakcií
 • robustná konštrukcia
 • revízny otvor
 • atraktívny pomer parametrov „cena/výkon“
 • magnetická indukcia až 13500 G
 • ATEX (zóna 22 mimo zariadenia a zóna 21 vnútri zariadenia)
 • päťročná záruka na magnetické jadro

Separátor na prerušovanú prevádzku v náročných pracovných podmienkach MSSJ-AC HD – SCORPION (otvor na vstup materiálu je umiestnený na okraji separátora)

Pri prechode cez trubicové rošty sa magnetické kovové nečistoty vďaka silným permanentným magnetom zachytia na povrchu trubíc z nehrdzavejúcej ocele. Vo vopred nastavených intervaloch sa potom magnetický rošt pomocou pneumatického pohonu a vodiacich puzdier presunie nad výsypku odpadu a magnetické jadrá sa z krycích trubíc z nehrdzavejúcej ocele vysúvajú do krajnej polohy (t. j. nad odsávanie prachu, ak ho magnetický separátor má). Po vysunutí magnetických jadier zachytené kovové častice samovoľne spadnú z povrchu krycích trubíc do výsypky odpadu. Ak má separátor odsávacie zariadenie (voliteľné príslušenstvo), v tejto polohe sa z vysunutých magnetických jadier pomocou odsávania odstránia aj tie najjemnejšie prachové častice čistenej hmoty. Čistý materiál (už bez feromagnetických nečistôt) po prechode magnetickými roštami samovoľne padá do výstupu čistého materiálu a odvádza sa na ďalšie spracovanie.

Po ukončení čistiaceho procesu sa magnetické jadrá zasunú do krycích trubíc a vo vopred nastavených intervaloch sa čistenie opakuje. Automatické čistenie v kombinácii s menšími rozmermi a robustnou konštrukciou separátora predurčuje toto zariadenie na použitie napr. vo výrobných linkách spracúvajúcich hrubší materiál, v prevádzkach, kde nie je dostatok miesta na vykonávanie nevyhnutného manuálneho čistenia štandardného magnetického roštového separátora s ručným čistením MSS-MC atď.

Tento separátor dokáže spracovať materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokom frakčnom spektre (separuje veľmi jemné feromagnetické častice, ale aj dlhšie drôtiky a pod., ktoré by mohli iné roštové separátory zablokovať). Vzhľadom na predpokladané použitie v náročných priemyselných podmienkach sú plášť magnetických tyčí  aj ochranný kryt celého separátora výrazne robustnejšie ako pri iných roštových automatoch. Stav magnetických tyčí je možné priebežne kontrolovať revíznym otvorom.

Špecifické výhody

 • separátor dokáže spracovať materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokom frakčnom spektre
 • robustná konštrukcia pre náročnejšie priemyselné aplikácie
 • revízny otvor na kontrolu stavu magnetických tyčí
 • atraktívny pomer parametrov „cena/výkon“

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSSJ-AC HD 200 SCORPION 15 200 x 200 zobraziť PDF
MSSJ-AC HD 300 SCORPION 30 300 x 300 zobraziť PDF
MSSJ-AC HD 400 SCORPION 55 400 x 400 zobraziť PDF
MSSJ-AC HD 500 SCORPION 80 500 x 500 zobraziť PDF

MSSO-AC
BLACK WIDOW

Roštový magnetický separátor automatický MSSO-AC BLACK WIDOW

 • automatické čistenie bez nutnosti prerušiť tok materiálu
 • extrémne veľká záchytná magnetická plocha jednej tyče
 • malé straty primárneho materiálu
 • vysoká kapacita
 • možnosť výmeny len jednej magnetickej tyče
 • každá magnetická tyč má vlastný pohon
 • revízny otvor
 • servisný otvor
 • ochranné sito z nehrdzavejúcej ocele
 • magnetická indukcia až 13 500 G
 • ATEX (zóna 22 mimo zariadenia a zóna 21 vnútri zariadenia)
 • päťročná záruka na magnetické jadro

Separátor na nepretržitú prevádzku MSSO-AC - BLACK WIDOW (otvor na vstup materiálu je umiestnený v stredovej časti separátora)

Pri prechode cez trubicové rošty sa magnetické kovové nečistoty vďaka silným permanentným magnetom zachytia na povrchu trubíc z nehrdzavejúcej ocele. Trubicové rošty zaberajú dve tretiny šírky separátora a súčasne sa magnetické jadrá neustále nachádzajú pod vstupom pre kontaminovaný materiál. Vďaka dvojtretinovej dĺžke krycích trubíc sú tak magnetické jadrá trvalo chránené krycími trubicami z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo polovica dĺžky krycích trubíc (t. j. časť, ktorá presahuje do zóny aktuálneho čistenia) sa konštantne zbavuje magnetických nečistôt. To zaručuje kontinuitu čistiaceho aj separačného procesu (bez nutnosti prerušiť výrobný cyklus v priebehu magnetickej separácie). Vo vopred nastavených intervaloch sa každá z krycích trubíc jednej úrovne (napr. spodnej) samostatne presunie pomocou pneumatického pohonu a vodiacich valčekov napr. doprava a do rovnakej pozície sa následne premiestni aj horná úroveň krycích trubíc.

Počas intervalu čistenia, ktorý si nastavil zákazník,  prebieha výsyp nečistôt zachytených na povrchu krycích trubíc do výsypky odpadu na pravej strane. Po ukončení čistiaceho intervalu sa spodná úroveň roštu presunie vľavo a potom ho nasleduje vrchná úroveň. Zachytené feromagnetické nečistoty opäť padajú do výstupu odpadu, tentoraz však na ľavej strane. Po ukončení čistiaceho procesu sa krycie trubice magnetických jadier znova presunú vpravo a celý proces sa bez prestávky cyklicky opakuje.

MSSO-AC BLACK WIDOW má tzv. sekundárnu čistiacu zónu, ktorá znižuje straty materiálu počas čistenia separátora.

Sofistikované zakrytovanie tohto separátora umožňuje:

 • priebežne sledovať stav znečistenia magnetických trubíc (revíznym otvorom)
 • vykonávať servis bez nutnosti demontáže separátora (vďaka servisnému otvoru)

Vďaka unikátnemu technickému riešeniu  tento separátor možno použiť aj v prevádzkach s extrémne vysokou spracovateľskou kapacitou (pripojovací otvor až do 600 x 600 mm). Pri MSSO-AC BLACK WIDOW sa vymieňajú jednotlivé magnetické tyče (nie celé rošty), čo zákazníkom prináša finančné a časové úspory pri servise a opravách. Okrem toho má každá magnetická tyč vlastný pohon, t. j. pri poruche jednej tyče fungujú všetky ostatné tyče normálne a separátor sa nemusí odstaviť). Ochranné sito z nehrdzavejúcej ocele chráni magnetické tyče pred poškodením čisteným materiálom alebo kontaminantmi.

Špecifické výhody

 • kontinuálne čistenie (= v priebehu čistenia netreba prerušiť tok materiálu)
 • veľký priemer magnetických tyčí (= extrémne veľká záchytná magnetická plocha jednej tyče)
 • sekundárna separačná zóna (= menšie straty primárneho materiálu)
 • možnosť výmeny len jednej magnetickej tyče
 • každá magnetická tyč má vlastný pohon (= pri poruche jednej tyče fungujú všetky ostatné normálne a separátor sa nemusí odstaviť)
 • revízny otvor na kontrolu stavu magnetických tyčí
 • servisný otvor (= servis bez demontáže separátora)
 • ochranné sito z nehrdzavejúcej ocele (= chráni magnetické tyče pred poškodením primárnym materiálom alebo kontaminantmi)

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSSO-AC 180 BLACK WIDOW 7 180 x 180 zobraziť PDF
MSSO-AC 270 BLACK WIDOW 20 270 x 270 zobraziť PDF
MSSO-AC 360 BLACK WIDOW 35 360 x 360 zobraziť PDF
MSSO-AC 450 BLACK WIDOW 60 450 x 450 zobraziť PDF
MSSO-AC 540 BLACK WIDOW 85 540 x 540 zobraziť PDF
MSSO-AC 630 BLACK WIDOW 110 630 x 620 zobraziť PDFV akých priemyselných odvetviach sa uplatní automatický roštový magnetický separátor?