Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora DND-SFX

 • Automatické čistenie bez prerušenia toku materiálu
 • Vhodný aj pre vysoko abrazívne materiály a chemicky agresívne prostredie
 • Minimálne straty primárneho materiálu
 • Záruka až 10 rokov
 • Výroba separátora na mieru
 • Zachytenie častíc fe od 0,5 mm
 • Výhradne neodýmové vyhotovenie

Doskový magnetický separátor nad sklz DND-SFX

Magnetický doskový separátor nad sklzavku DND-SFX

Automatický magnetický doskový separátor nad sklz je unikátnym riešením na separáciu feromagnetických častíc, ktoré sa nachádzajú v prúde suchého či polotekutého materiálu s rôznou zrnitosťou. Kovové magnetické častice v zmesi dopravovanej sklzom alebo dopravným pásom zachytávajú silné magnety a priebežne ich automaticky vynášajú pomocou vynášacej dosky do bočných výsypiek.

Ako doskový magnetický separátor nad sklz funguje?

Intervaly čistenia magnetickej dosky možno individuálne nastaviť podľa typu čisteného výrobku a stupňa jeho znečistenia.  Na čo najefektívnejšiu separáciu magnetických častíc je automatický magnetický doskový separátor vybavený výkonnými neodýmovými NdFeB magnetmi.

Základ automatického magnetického separátora nad sklz tvorí samonosná konštrukcia s magnetickou a vynášacou doskou, sklz z nehrdzavejúcej ocele a výsypkami na zachytené feromagnetické nečistoty. Magnetická doska je zavesená nad sklzom z nehrdzavejúcej ocele (eventuálne nad pásovým dopravníkom) a magnetické častice obsiahnuté v dopravovanom materiáli sa priebežne zachytávajú na vynášaciu dosku (nad ktorou sú umiestnené silné permanentné magnety). Zachytené magnetické nečistoty sa pomocou vynášacej dosky vo vopred určených intervaloch dopravujú do bočných výsypiek, pričom vyčistený materiál prúdi sklzom (alebo na dopravníku) na ďalšie spracovanie.

Ako sa čistí doskový separátor?

Automatické čistenie magnetického separátora zabezpečujú pneumatické prvky a plne programovateľná riadiaca jednotka. Kompaktná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele DIN 1.4301 zabezpečuje robustnú integráciu do existujúcich spracovateľských liniek a zároveň zaručuje vysokú odolnosť a dlhú životnosť celého systému.

Ďalšie výhody magnetického doskového separátora nad sklz

Vďaka úplne unikátnej konštrukcii automatického magnetického separátora nad sklz sa počas jeho používania nemusí prerušiť prevádzkový cyklus, takže nedochádza k prestojom. Ďalšou nespornou výhodou je skutočnosť, že čistený materiál neprichádza do priameho kontaktu s magnetickými jadrami ani vynášacou doskou, preto ani eventuálne vysoká abrazivita neohrozuje magnetický separátor či kontinuálnosť prevádzky.

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

DND-SFX

 • Veľká záchytná magnetická plocha
 • Vysoká kapacita
 • Magnetická indukcia 5 800 G

Je určen k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu suchého či polotekutého materiálu o různé zrnitosti.

VýrobokMax. kapacita (t/h)Pracovní šírka (mm)Dátová karta
DND-SFX 500 30 500 zobraziť PDF


  V akých priemyselných odvetviach sa uplatní magnetický separátor?

  Automatický magnetický separátor nad sklz je vyváženou alternatívou k drahým bubnovým separátorom s vnútorným prietokom, ktoré sa používajú najmä pri čistení prúdu materiálu z guľových mlynov (výroba cementu, spracovanie rúd, drvenie uhlia v tepelných elektrárňach), výroba penového skla a pod.