Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MSK-MC

  • výroba separátorov na mieru
  • vysoká prevádzková kapacita (až 365 m3/h)
  • na zákazku možno vyrobiť aj neodýmovú verziu
  • viacstupňová separácia (podľa potrieb konkrétneho klienta)

Kaskádové magnetické separátory MSK-MC

Kaskádový magnet MSK-MC je určený pre vysokokapacitné prepravné systémy (najmä potrubné na gravitačnej báze), kde by použitie iných typov magnetických separátorov bolo komplikované alebo by vôbec nebolo možné.

Konštrukcia kaskádového separátora

Kaskádový magnet je vybavený niekoľkými veľkými magnetickými doskami, z ktorých sa zachytené kovové nečistoty dajú veľmi ľahko odstrániť vďaka systému extrakčných dosiek (po otvorení dvierok magnetickej dosky sa magnetické jadrá oddialia od krycej dosky z nehrdzavejúcej ocele a zachytené feromagnetické častice samovoľne odpadnú).

Ako kaskádový magnetický separátor funguje?

Kaskádový magnet dokáže spracovať mimoriadne veľké množstvo materiálu (až 350 m3/h), pretože magnetické dosky sú umiestnené v stenách separátora a neobmedzujú voľný tok materiálu. Magnetickú kaskádu je preto možné použiť aj na menej priepustné materiály, ktoré by zablokovali napr. magnetické roštové separátory. Kaskádová forma separátora tiež spomaľuje a následne koordinovane a opakovane navádza prúd materiálu na magnetické dosky a výrazne tak zvyšuje účinnosť magnetickej separácie.

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Ďalšie výhody kaskádového magnetického separátora

Ďalšou výhodou tohto separátora je jeho jednoduché vnútorné usporiadanie (súvislé veľké hladké plochy), ktoré je možné v prípade potreby ľahko pokryť antiabrazívnou ochrannou vrstvou (v závislosti od konkrétnej aplikácie možno použiť napr. keramické doštičky, vrstvu pružného polyuretánu alebo gumy, chemicky nanášaný nikel a pod.), čo opäť výrazne rozširuje možnosti použitia tohto zariadenia.

Magnetický separátor MSK-MC sa dodáva s prírubami na napojenie k potrubiu zákazníka.

Kaskádové magnety sú k dispozícii v niekoľkých verziách s rôznou intenzitou magnetického poľa – môžu byť vybavené feritovými alebo neodýmovými magnetmi alebo ich kombináciou, pričom feritové dosky najprv odstránia z materiálu väčšie kontaminanty (skrutky, nity, klince, podložky), a nakoniec silné neodýmové magnety materiál finálne dočistia. Neodýmové verzie sú veľmi silné a slúžia na zachytenie jemných feromagnetických častíc s veľkosťou už od 60 mikrometrov.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

MSK-MC

Kaskádový magnetický separátor MSK-MC

  • Feritové magnety
  • magnetická indukcia 2 700 G
  • zachytenie častíc od 1,5 mm

Kaskádový separátor je určený pre vysokokapacitné prepravné systémy (najmä potrubné na gravitačnej báze), kde by bolo použitie iných typov magnetických separátorov komplikované.

VýrobokMax. kapacita (m3/h)Rozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MSK-MC 400 F 45 400 x 200 zobraziť PDF
MSK-MC 600 F 85 600 x 200 zobraziť PDF
MSK-MC 800 F 130 800 x 200 zobraziť PDF
MSK-MC 1000 F 195 1000 x 300 zobraziť PDF
MSK-MC 1250 F 250 1250 x 300 zobraziť PDF
MSK-MC 1500 F 365 1500 s 300 zobraziť PDF


V akých priemyselných odvetviach sa uplatní kaskádový magnetický separátor?

Kaskádové magnety sa používajú pri čistení granulovaných, práškových či zrnitých materiálov (vrátane obilnín, strukovín atď.) v potravinárskom, farmaceutickom, drevospracujúcom, chemickom, keramickom priemysle, pri výrobe krmív a pod.