Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MS-MC

  • iba neodýmové vyhotovenie
  • výroba separátorov na mieru
  • systém jednoduchého čistenia na pojazdoch
  • vysoká prevádzková kapacita (až 85 m3/h)

Doskové magnety na sklz MS-MC

Sklzový magnet MS-MC je ideálny na použitie v šikmých potrubných systémoch, kde by bolo ťažké použiť iný typ magnetického separátora. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov by uhol potrubia, v ktorom je sklzový magnet umiestnený, nemal presiahnuť 40° od vertikály.

Magnet na sklz je k dispozícii v niekoľkých vyhotoveniach podľa sily magnetov (feritové, slabšie neodýmové s magnetmi N35, silnejšie neodýmové s magnetmi N52), a v ťažkej a ľahkej verzii, aby sa mohli presne prispôsobiť vašim požiadavkám.

Konštrukcia sklzového separátora

Sklzové magnety majú extrakčnú dosku, z ktorej je možné zachytené kovové nečistoty veľmi ľahko odstrániť. Magnetické dvere separátora sa manuálne uvoľnia, oddialia sa od extrakčnej dosky a zachytené nečistoty samovoľne odpadnú. Tento špeciálny separátor má na vnútornej strane krytu magnetických dverí (ktoré sú v priamom kontakte s čisteným materiálom) špeciálny výstupok, ktorý zabezpečuje maximálnu účinnosť separácie a súčasne bráni, aby prúd materiálu strhol zachytené nečistoty (a tým sa znížila kvalita čistého produktu).

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Na aké potrubie možno separátor pripojiť?

Magnetický separátor MS vyrábame vo verzii so skriňou – t. j. so štandardnými prírubami na pripojenie na existujúce potrubie – alebo vo verzii bez skrine, ktorá má iba sklzový magnet, ktorý si sami zabudujete do potrubného systému.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

MS-MC N

Doskový Sklzový magnet MS-MC

  • Magnetická indukcia: 7 500 G
  • Zachytenie častíc od 0,5 mm

Sú veľmi silné a slúžia na zachytávanie jemných feromagnetických nečistôt (napr. kovových triesok, oderu z potrubia, kovania či kúskov opracovanej nehrdzavejúcej ocele) aj z vyššej vrstvy materiálu. Vyhotovenie s neodýmom dokáže zachytiť čiastočky už od 60 mikrometrov, samozrejme sa však dajú zachytiť aj väčšie feromagnetické častice.

VýrobokRozmer vstupu/výstupu (mm)Dátová karta
MS-MC 250 N 250 x 250 zobraziť PDF
MS-MC 300 N 300 x 350 zobraziť PDF
MS-MC 350 N 350 x 350 zobraziť PDF
MS-MC 400 N 400 x 350 zobraziť PDF
MS-MC 450 N 450 x 350 zobraziť PDF
MS-MC 500 N 500 x 350 zobraziť PDF
MS-MC 600 N 600 x 350 zobraziť PDF


    V akých priemyselných odvetviach sa uplatní sklzové magnet

    Magnetický separátor na sklz sa uplatní v potravinárstve, pri výrobe krmív, farmaceutickom, drevospracujúcom, chemickom či keramickom priemysle a pod.