Používame súbory cookies

Súbory cookies používame na analýzu návštevnosti, zapamätanie si preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas môžete vyjadriť kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenie Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.

Preskočiť na obsah

Výhody magnetického separátora MSP-BP

 • Neodýmové magnety s indukciou až 18 700 G
 • Výroba separátora na mieru
 • Zachytávanie častíc Fe od 1 mikrónu
 • Vysoká kapacita
 • Dlhá životnosť

Prietokové magnetické separátory na separáciu čierneho prachu (black powder) MSP-BP

Magnetický separátor MSP-BP sa používa na separáciu jemných feromagnetických častíc (najmä sulfidu a oxidu železa, všeobecne označovaných ako čierny prach) z potrubných systémov na prepravu ropných alebo plynných produktov.

Hlavné prínosy použitia separátora MSP-BP

 • ochrana drahého výrobného zariadenia (čerpadlá, meradlá, klapky, ventily)
 • zníženie opotrebenia prepravného potrubia čiernym prachom
 • výrazné zvýšenie kvality ropného, plynného alebo chemického produktu
 • zníženie nákladov na filtráciu (= v porovnaní s jednorazovými filtrami je magnetický separátor z hľadiska prevádzky beznákladový)
 • zníženie počtu čistiacich cyklov (= pokles nákladov na obsluhu)

Ako sa o vás postaráme?

O váš projekt sa postaráme od začiatku až do konca. U nás to objednávkou nekončí. Po celý čas používania separátora vám poskytneme špičkovú podporu.

1.
Prídeme

2.
Zameriame a a navrhneme

3.
Vyrobíme na mieru

4.
Nainštalujeme

5.
Sprevádzkujeme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Konštrukcia tlakového separátora MSP-BP

Základom tohto magnetického roštového separátora s ručným čistením je sústava magnetických trubíc v plášti  z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka dômyselnému prietokovému labyrintu a veľmi silným permanentným magnetom dokáže zachytiť aj tie najmenšie kovové nečistoty a zaistiť veľmi vysokú úroveň separácie. Počas procesu separácie sa zachytené magnetické častice držia na zadnej strane trubíc z nehrdzavejúcej ocele s magnetickými jadrami, a preto nielenže neblokujú tok čisteného materiálu, ale sú chránené aj pred nežiaducim spláchnutím prúdom čistenej hmoty.

Hlavné výhody separátora MSP-BP

Tradičné metódy používané na zachytávanie čierneho prachu zahŕňajú použitie cyklónov, jednorazových papierových, sklolaminátových alebo polymérových filtrov. V porovnaní s týmito technológiami je magnetický separátor MSP-BP:

 • výrazne účinnejší – extrémne silné neodýmové magnety zachytia aj častice s veľkosťou 1 mikrón, ktoré by cyklóny či bežné jednorazové filtre nedokázali zachytiť
 • má výrazne vyššiu kapacitu – bežné jednorazové filtre sa veľmi rýchlo zanesú
 • redukuje prestoje súvisiace s časovo náročnou výmenou jednorazových filtrov
 • má rýchlu návratnosť (zatiaľ čo náklady na jednorazové filtre sa nikdy nevrátia)
 • spolu s magnetickými kontaminantmi zachytí aj nemagnetické kontaminanty (napr. asfaltén, parafín, glykol), pretože počas potrubnej prepravy sa oba typy kontaminantov zhlukujú do väčších celkov (pomer zachytených kontaminantov býva aj 25 : 75, t. j. väčšina kontaminantov zachytených magnetickým separátorom je prekvapivo nemagnetická!)

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky zvárajú skutoční profesionáli!

Oprávnenie firmy SOLLAU:
Oprávnenie na zváranie tlakových zariadení podľa PED 2014/68/EU
Certifikát podľa EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 - 1 až 5

V akých priemyselných odvetviach sa uplatní separátor MSP-BP?

Magnetický separátor MSP-BP sa používa najmä na zníženie obsahu nežiaducich kontaminantov (čierny prach, oter z prepravných systémov atď.) pri nakladaní a vykladaní ropných produktov v prístavných termináloch, pri vstupe surovín do tovární na výrobu LPG, v ropných rafinériách a na morských ťažobných plošinách, u výrobcov plynu, na letiskách, v chemických továrňach a elektrárňach, na kontrolných a meracích bodoch diaľkových potrubí na prepravu plynu a ropných produktov atď.